Skaitytojos atsiųstos mintys
Perskaičius „Delfi“ publikuotą straipsnį „Vaikų infekcijos primena apie save mirtimis“, suspaudė širdį. Pasakojimas apie šeimos ilgai laukto kūdikio netektį dėl, kaip teisingai pastebėta, praeities atgyvena pripažįstamos ligos – kokliušo, yra sukrečiantis.
Tačiau, sakyčiau, ne mažiau šokiruojančių pasisakymų yra tarp internautų rašytų straipsnio komentarų... Iš jų aišku viena – apie kokliušą žinome labai nedaug. Kaži ar aš pati būčiau ėmusi skaitinėti apie vaikams pavojingas infekcijas, jeigu dabar neauginčiau savojo Mato? Tikriausiai natūralu, kad daugiau kalbame apie šių dienų rykštėmis vadinamas ligas ir pamirštame tokias, kurių protrūkius pavyksta nuslopinti sistemingu skiepijimu bei kitokiais profilaktikos būdais.
Apie kokliušą, tiesą pasakius, buvau girdėjusi mažai, bet pasidomėti šios ligos pobūdžiu ir plitimu paskatino neseniai matyta, tiksliau, girdėta socialinė akcija – mieste stovėjo paviljonas, iš kurio sklido naujagimio kosulys. Ačiūdie, įrašytas. Išgirdusi krūptelėjau. Atrodo, kad kokliušui tipiško kosulio su jokiu kitu nesupainiosi, tačiau, deja, laiku diagnozuoti šią ligą pavyksta ne visada. Mielos mamytės, manau, kiekvienai vertėtų pasidomėti šia infekcija ir pačiai įvertinti, kaip nuo jos apsaugoti savo mažuosius. Jeigu turite pąmastymų, patirties ar klausimų – lauksiu jų komentaruose!
Atgal